29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Tarih: 29.10.2021| Okunma Sayısı: 247

Cumhuriyetimiz, Yüce Milletimizin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu zaferin 98. yıldönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenmeli milli birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu millet sahip olduğu değerleri her ne koşul altında olursa olsun bölücü unsurlara feda etmemeye kararlıdır. Çünkü çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedefe ulaştırmak ancak O’nun ilke ve devrimlerinin ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını idrak ettiğimiz ve kutladığımız bu gün, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz.
Cumhuriyet Bayramı’nda dileğimiz ulus olma bilinci ve ruhunu tekrar tazeleyerek, insan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşmak, birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Türkiye Cumhuriyeti`nin demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz. Bizlere tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silâh arkadaşlarını ve vatan topraklarını canları pahasına savunan tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

21.05.2022
AV. METİN ASLAN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.